Galaretka z owocami

Dziś deser inny niż ostatnie, bo galaretka z owocami. A tu dowolność, u mnie maliny i kandyzowane czarne porzeczki Helio.

Pomysły, w miarę osiągalne na tu i teraz są realizowane od razu😉 tworzone z sercem, rodzina korzysta, ja się cieszę😁

Padło na owocową galaretkę o smaku owoców leśnych z pianką oraz malinami i kandyzowanymi porzeczkami Helio. Szybko, smacznie, w sam raz na fajne popołudnie na słodko:) każdy dostał swój słodki puchar, jest radość i słońce:)

Galaretka plus owoce zawsze się sprawdzą gdy najdzie ochota na coś innego niż czekolada i słodkie owocowe koktajle😉😉 (bynajmniej u mnie tak jest).

Składniki:

  • 1 galaretka owocowa, u mnie z pianką owoce leśne
  • 1,5 szklanki wody
  • kubek malin
  • 4 łyżki porzeczek kandyzowanych Helio

Przygotowanie:

Do czterech szklanek wsypuję po równo maliny, na nie porzeczki.

Galaretkę rozpuszczam w gorącej wodzie, nie gotuję, zalewam nimi owoce w szklankach. Robię to do połowy, na górze tworzy się ładna pianka.

Można użyć świeżych i dowolnych innych owoców oraz galaretki smakowej.

Deser gotowy i chłodny odkładam do lodówki do stężenia. Można posypać dodatkowo tartą czekoladą, wiórkami, orzechami tartymi lub udekorować bitą śmietaną i świeżymi owocami. Pycha!☺

Do deseru wykorzystałam czarne porzeczki kandyzowane firmy Helio 🙂

POLECAM DO SŁODKICH WYPIEKÓW, DESERÓW, PODJADANIA I BIGOSU, LECZO, DAŃ WARZYWNYCH I MIĘSNYCH, BY WZBOGACIĆ DODATKOWO LEKKO ICH SMAK 🙂

3 odpowiedzi na “Galaretka z owocami”

  1. Proste, a ile radości 😍 uwielbiam galaretki z owocami, smak dzieciństwa. Najczęściej jedliśmy kolorowy sernik na zimno😘pyyyycha!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.