Jak pozbyć się moli z szafy?

Mole najczęściej pojawiają się w zaciemnionych miejscach, naszych szafach. Niszczą nasze ubrania, są uciążliwe.

Jednym z podstawowych sposobów na pozbycie się moli z szafy jest jej regularne wietrzenie. Ponieważ mole odzieżowe nie lubią światła, staraj się często otwierać drzwi do swojej garderoby oraz wszystkie szuflady. Czasami, warto również wyjąć wszystkie ubrania, odkurzyć wnętrze szafy oraz przetrzeć powierzchnie mleczkiem do czyszczenia. Przed ponownym włożeniem rzeczy do szafy, opłucz i wysusz czyszczone powierzchnie.

Kluczowe kroki, by uniknąć moli

  1. Specjalne kulki z naftaliny nie są zbyt skuteczne. Mole są odporne na większość produktów chemicznych tego typu.
  2. Pierz swoje ubrania w wysokich temperaturach lub szczególnie zimą, wystawiaj je na zewnątrz na jakiś czas – niska temperatura zabija mole.
  3. Dokładnie wyczyść i odkurz swoją szafę, zarówno wewnątrz jak i dookoła niej.

6 zasad w walce z molami:

  • Czyść szafy w miarę regularnie. Bardzo skuteczne jest wietrzenie ubrań, jak również wystawianie ich na słońce.
  • Co najmniej raz w tygodniu rób pranie. Mole uwielbiają pot, unikaj zbyt długiego trzymania przepoconych ubrań w koszu na brudną bieliznę.
  • Szafy są najpopularniejszą formą przechowywania odzieży, lecz warto rozważyć umieszczenie rzeczy w otwartych meblach, takich jak regały.
  • W okresie letnim większość wełnianych ubrań zalega w szafie. Na ten czas, dobrym wyborem będzie przechowywanie rzeczy w plastikowych, hermetycznie zamkniętych torbach.
  • Niech twoja szafa nie pęka w szwach: im więcej odzieży w garderobie, tym większe szanse, że mole pojawią się i zniszczą większą liczbę ubrań.
  • Postaraj się przechytrzyć mole. Pośród innych rzeczy w szafie powieś stare wełniane ubranie, którego już nie nosisz. Mole uwielbiają wełnę i zawsze upatrzą ją sobie na swój cel zamiast innych materiałów.

 

Pamiętaj, aby wyczyścić wszystkie miejsca, w których przechowujesz ubrania. Odkurz wszelkie zakamarki wewnątrz szaf, jak również obszary dookoła nich. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu, użyj mleczka do czyszczenia. Po wszystkim, spłucz dokładnie czyszczone powierzchnie i wysusz zanim zaczniesz układać ubrania z powrotem na swoje miejsce.

Źródło: Cleanipedia.

Mam nadzieję, że walka z molami zakończy się sukcesem, czystą szafą i nie zniszczonymi ładnymi ubraniami 😉

Dziękuję za odwiedziny i komentowanie przepisów.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.