O MNIE

Witaj w mojej kuchni!

 

 

Jestem absolwentką studiów ekonomicznych spędzającą najchętniej czas w kuchni i z rodziną, otaczając się kilogramami aromatów, smaków i widoków potraw 😉 Myślę o gotowaniu, biesiadowaniu, jedzeniu, próbowaniu, tworzeniu i urozmaicaniu dań cały czas. Gdy to dostrzegłam – zaczęło się na dobre!

Gotuję dla rodziny, bliskich, dla siebie. Gotowanie to tworzenie, wyobraźnia, codzienne dbanie o zdrowie, umysł, duszę, ciało, rodzinę, jest w tym moc. Doceniam, tworzę i dbam o relaks podczas posiłków, harmonię i spokój. Każda chwila z rodziną jest bezcenna a kuchnia scala nas jeszcze smaczniej.

Raduje mnie ogromnie stanie nad kuchenką gdy zupa lekko wrze, sałatka się chłodzi, ciasto pachnie latem, rodzina w komplecie, dom jest domem, na stole żółte tulipany. Wtedy nie ma złych wiadomości czy pogody.

Lubię sprawiać przyjemności innym, robić coś z niczego, działać, czytać. Uwielbiam zapach lasu, kulinarne podróże – te przed tv też zaliczam, ład w życiu, muzykę, dobre jedzenie i blogowanie.

Kocham karmić ludzi, tworzyć potrawy wszelakie i miłą atmosferę, być radosną i potrzebną.

Kiedy zaczęłam robić w kuchni kilkadziesiąt rzeczy na raz (i polubiłam to:) postanowiłam przenieść to na elektroniczny pamiętnik, uwiecznić, podzielić się tym, przekazać dalej. Tak powstała strona, w roku 2016 – blog z pomysłem na każdy smakowity dzień! – dzień mój, Twój, naszych rodzin, bliskich. Gotuję wszystko, smakuję z umiarem, fotografuję, opisuję, uśmiecham się i czerpię z życia to co mi daje. Nie narzekam, radują mnie także porażki (nie tylko kulinarne), dzięki nim pędzę do przodu bogata w nowe doznania – głowa do góry, idę dalej.

Ten blog to moje miejsce w sieci, do którego wracam z radością i z wielkim apetytem! 😉 W mojej kulinarnej codzienności jest domowo, prosto, smacznie, a dania porządnie doprawione. Kulinarny samouk cały czas ewoluuje, eksperymentuje, rozwija skrzydła, realizuje każdy zaistniały pomysł. Do swoich potraw dodaję uśmiech, serce, radość, wyobraźnię, to co mam. Mam nadzieję, że to czuć!

Gotowanie jest dla mnie niekończącą się podróżą z koszykiem smaków po pachnącej przyprawami łące. Zbieram z niej to co najlepsze i opowiadam Ci o tym tak jak potrafię.

W walce między sercem a mózgiem zwycięża w końcu żołądek

Stanisław Jerzy Lec

 

Moją weną są kuchnia staropolska, ciekawe smaki świata, ludzie, którzy z pasją opowiadają o jedzeniu oraz najbliżsi, którzy odnoszą puste talerze prosząc o więcej 🙂

Wielkie uśmiechy na twarzach mojej rodziny po wspólnym biesiadowaniu i celebrowaniu potraw motywują mnie do starania się o każdy coraz lepszy dzień, nie tylko w kuchni!

Mam nadzieję, że tym blogiem zdobędę Twoje kulinarne serce i zainspiruję do nowych kuchennych wyzwań tak jak kiedyś zrobiła to moja Babcia Marianna. Była Babcią niesamowitą, fascynowała historiami wspaniałymi, cennymi wskazówkami, zapałem do działania, potrafiła wyczarować wszystko! a w jej codziennych daniach była wyczuwalna nuta miłości, uśmiechu i dbania o rodzinę. Podziwiałam ją odkąd zaczęłam rozumieć świat 🙂 Dla takich ludzi warto żyć, z takimi ludźmi warto być, otaczać się nimi, chłonąć ich mądrość, kochać każdy dzień spędzony razem.

Weź kubek ulubionej herbaty i zostań na dłużej…. czytaj, notuj, gotuj, komentuj – czekam tu na Ciebie. Niech połączy nas smak i ciekawość kuchni!

 

Życzę Ci kulinarnego natchnienia, stołu cudowności, udanych wypieków – na twarzy również;) słodkości i pyszności na co dzień!

Odwiedzaj mnie często,

ZASMAKUJ KUCHNI – Ania Kater