O MNIE I O STRONIE

Witaj drogi Czytelniku!

 

Miło mi, że tu trafiłeś, jesteś, czytasz, rozgość się. Zanim przejdziemy do gotowania napiszę kilka słów o sobie.

Jestem żoną, matką, właścicielką dwóch kotek, absolwentką studiów ekonomicznych, realistką i marzycielką 1:1. Rysuję w wolnych chwilach, piszę wiersze wszelakie oraz bajki dla dzieci, urządzam dom, eksperymentując z rysunkiem wciskam OFF i znikam za ścianą. ABS ćwiczę od lat, ostatnio wpadł i został na dobre trening TABATA, ale! kanapą, dobrym kinem, kryminałem i detektywem Poirot nie pogardzę nigdy. Lubię majsterkować, sprzątać, inspiruje mnie decoupage i kaligrafia. Nie walczę z uzależnieniami: kawę i optymistów mam zawsze przy sobie. Malowankami, wycinankami ćwiczę cierpliwość… ćwiczę i ćwiczę…😉

Spędzam najchętniej czas w kuchni, rozwijając się codziennością, z rodziną, zwierzakami, otaczając się dziećmi, wszelakimi aromatami, smakami i widokami potraw. Tworzę, smakuję i urozmaicam dania cały czas. Gdy dostrzegłam tę ponadprzeciętną miłość – zaczęło się na dobre! a kuchnia stała się jeszcze większym sercem domu. Dzielę codzienność z moim elektronicznym, kulinarnym pamiętnikiem. Ten blog to moje miejsce w sieci, kulinarny azyl, do którego wracam z radością i z wielkim apetytem!;) Zbiór dań, tych mniej lub bardziej popisowych, ale zawsze serdecznych, szczerych, domowych.

Raduje mnie ogromnie stanie nad kuchenką gdy zupa lekko wrze, sałatka się chłodzi, ciasto pachnie latem, rodzina w komplecie, dom jest domem, na stole żółte tulipany. Wtedy nie ma złych wiadomości czy pogody.

 

Gotuję dla rodziny, bliskich, dla siebie. Doceniam, tworzę i dbam o relaks podczas posiłków, harmonię i spokój. Każda chwila z rodziną jest bezcenna a kuchnia scala nas jeszcze smaczniej. Moją weną są kuchnia staropolska, ciekawe smaki świata, ludzie, którzy z pasją opowiadają o jedzeniu oraz najbliżsi, którzy odnosząc puste talerze proszą o więcej:)

Uwielbiam karmić ludzi, tworzyć potrawy wszelakie i miłą atmosferę, być radosną i potrzebną. Wielkie uśmiechy na twarzach moich bliskich po wspólnym biesiadowaniu i celebrowaniu potraw motywują mnie do starania się o każdy coraz lepszy dzień, nie tylko w kuchni!

 

Co do strony. Szanując Twój czas, Drogi Czytelniku blog został podzielony na kategorie, menu rozwijalne, z łatwością znajdziesz tu to co Cię interesuje, jeśli nie kliknij magiczne Szukam i czytaj dalej. Nie znalazłeś? Podpowiedz;) Gotuj kropka w kropkę, dołóż coś od siebie, inspiruj się, wrzuć pomysł, daj komentarz. Na to liczę. Kuchnia – szerokie pole do popisu, nie zjadłam wszystkich rozumów, nawet nie chcę – życie stałoby się mocno nudne.

Ja i moja cała rodzina jesteśmy mięsożercami, roślinożercami, w zasadzie wszystkożercami, więc taki też jest blog. Tematycznie jest wszystko, kulinarny misz masz, po trochu tego tamtego… od mięsa po dania wege, zwykłe i bardziej wyszukane kotlety, śniadania, słodkie wypieki, sałatki czy sosy. Potrawy przygotowane na szybko, łatwe, te bardziej pracochłonne, wysmakowane, zainspirowane książkami, blogami po fachu, życzeniami rodziny czy samym głodem.

Mam nadzieję, że moimi potrawami zdobędę Twoje kulinarne serce i zainspiruję do nowych kuchennych wyzwań tak jak kiedyś zrobiła to moja Babcia Marianna. Była Babcią niesamowitą, fascynowała historiami wspaniałymi, cennymi wskazówkami, zapałem do działania, potrafiła wyczarować wszystko! a w jej codziennych daniach była wyczuwalna nuta miłości, uśmiechu i dbania o rodzinę. Lepiła pierogi, na drutach robiła, na tarze prała, w ogródku pieliła, skarpetki cerowała. Podziwiałam ją odkąd zaczęłam rozumieć świat! Dla takich ludzi warto żyć, z takimi ludźmi warto być, otaczać się nimi, chłonąć ich mądrość, kochać każdy dzień spędzony razem, czerpać jak najwięcej.

Mam nadzieję, że dołożę cegiełkę do Twojego menu, zajrzysz, polubisz, pogotujesz, zasmakujesz kuchni i zostaniesz na dłużej… Weź kubek ulubionej herbaty i zrelaksuj się planując kolejny smakowity dzień. Niech połączy nas smak i ciekawość kuchni!

 

Życzę Ci kulinarnego natchnienia, odwagi do próbowania, otwartego serca, stołu cudowności, udanych wypieków – na twarzy również;) słodkości i pyszności na co dzień!

 

Pozdrawiam! Niech Ci będzie kolorowo 😉

ZASMAKUJ KUCHNI – Ania

 

© Zasmakuj Kuchni 2016-2019 | Wszystkie zdjęcia oraz teksty są własnością autorki bloga. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez wiedzy i zgody autorki jest zabronione.