O MNIE


Witaj drogi Czytelniku!

 

Miło mi, że tu trafiłeś, jesteś, czytasz, rozgość się. Zanim przejdziemy do gotowania napiszę kilka słów o sobie.

Jestem żoną, matką, właścicielką dwóch kotek, realistką i optymistką 1:1. Rysuję w wolnych chwilach, piszę wiersze wszelakie oraz bajki dla dzieci, urządzam dom, eksperymentując z rękodziełem wciskam OFF i znikam za ścianą. ABS ćwiczę od lat, ostatnio wpadł i został na dobre trening TABATA, ale! kanapą, dobrym kinem, kryminałem i detektywem Poirot nie pogardzę nigdy. Lubię majsterkować, sprzątać, inspirują mnie mandale, decoupage i kaligrafia. Nie walczę z uzależnieniami: kawę i optymistów mam zawsze przy sobie.

Spędzam najchętniej czas w kuchni, rozwijając się codziennością, z rodziną, zwierzakami, otaczając się dziećmi, wszelakimi aromatami, smakami i widokami potraw. Tworzę, smakuję i urozmaicam dania cały czas. Gdy dostrzegłam tę ponadprzeciętną miłość – zaczęło się na dobre! a kuchnia stała się jeszcze większym sercem domu. Dzielę codzienność z moim elektronicznym, kulinarnym pamiętnikiem. Ten blog to moje miejsce w sieci, kulinarny azyl, do którego wracam z radością i z wielkim apetytem! 🙂 Zbiór dań, tych mniej lub bardziej popisowych, ale zawsze serdecznych, szczerych, domowych.

Raduje mnie ogromnie stanie nad kuchenką gdy zupa lekko wrze, sałatka się chłodzi, ciasto pachnie latem, rodzina w komplecie, dom jest domem, na stole żółte tulipany. Wtedy nie ma złych wiadomości czy pogody.

 

Gotuję dla rodziny, bliskich, dla siebie. Doceniam, tworzę i dbam o relaks podczas posiłków, harmonię i spokój. Każda chwila z rodziną jest bezcenna a kuchnia scala nas jeszcze smaczniej. Moją weną są kuchnia staropolska, ciekawe smaki świata, ludzie, którzy z pasją opowiadają o jedzeniu oraz najbliżsi, którzy odnosząc puste talerze proszą o więcej:)

Uwielbiam karmić ludzi, tworzyć potrawy wszelakie i miłą atmosferę, być radosną i potrzebną. Wielkie uśmiechy na twarzach moich bliskich po wspólnym biesiadowaniu i celebrowaniu potraw motywują mnie do starania się o każdy coraz lepszy dzień, nie tylko w kuchni!

 

Ja i moja cała rodzina jesteśmy mięsożercami, roślinożercami, w zasadzie wszystkożercami, więc taki też jest blog. Po trochu tego tamtego, od mięsa wszelakiego po dania wege, zwykłe i bardziej wyszukane kotlety, potrawki, śniadania, słodkie wypieki, sałatki, sosy, kuchnie świata. Potrawy przygotowane na szybko, te łatwe lub bardziej pracochłonne, wysmakowane, zainspirowane książkami, blogami po fachu, życzeniami rodziny czy samym głodem.

Mam nadzieję, że moimi potrawami zdobędę Twoje kulinarne serce i zainspiruję do nowych kuchennych wyzwań tak jak kiedyś zrobiła to moja Babcia Marianna. Była Babcią niesamowitą, fascynowała historiami wspaniałymi, cennymi wskazówkami, zapałem do działania, potrafiła wyczarować wszystko! a w jej codziennych daniach była wyczuwalna nuta miłości, uśmiechu i dbania o rodzinę. Lepiła pierogi, na drutach robiła, na tarze prała, w ogródku pieliła, skarpetki cerowała. Podziwiałam ją odkąd zaczęłam rozumieć świat.

Mam nadzieję, że dołożę cegiełkę do Twojego menu, zajrzysz, polubisz, pogotujesz, zasmakujesz kuchni i zostaniesz na dłużej… Weź kubek ulubionej herbaty i zrelaksuj się planując kolejny smakowity dzień. Niech połączy nas smak i ciekawość kuchni!

 

Na koniec, życzę Ci kulinarnego natchnienia, odwagi do próbowania, otwartego serca, stołu cudowności, udanych wypieków – na twarzy również;) słodkości i pyszności na co dzień!

Pozdrawiam, niech Ci będzie kolorowo,
Ania

 

© Zasmakuj Kuchni 2016-2021 | Wszystkie zdjęcia oraz teksty są własnością autorki bloga. Kopiowanie, przetwarzanie i
rozpowszechnianie bez wiedzy i zgody autorki jest zabronione.